Pierścionki na zamówienie – najbardziej osobiste pamiątki, czyli biżuteria wykonana z myślą o konkretnej osobie albo wydarzeniu. Poza tym, że zupełnie wyjątkowa – niepowtarzalna  i stworzona według najbardziej indywidualnych potrzeb, zawsze zawiera w sobie odrobinę czasu, w którym postawała. Szczególnie ostatnio świat zmienił się tak szybko, tak bardzo, że pamiątki  prawdziwych emocji i spotkań stały się na wagę złota. Jakby cenniejszy stał się zwyczajny wcześniej czas z bliskimi, jakoś bardziej zauważamy jego upływ i doceniamy pamiątki. Dlatego jeszcze mniej podążam za modą. Jeszcze bardziej za Waszymi historiami i cieszę się, kiedy mogę zamykać je dla Was w złotej biżuterii.

Pierścionki z intencją na przyszłość i historią powstania

Pierścionki zaręczynowe, obrączki, podarunki czy osobiste symbole – każdy z nich powstaje z wyjątkową intencją. W mojej nieco alchemicznej pracowni, gdzie dobre życzenia i marzenia zamieniają się w złoto, bardzo dbam, żeby każdy z nich zachował swój unikatowy charakter. Wszystko zaczyna się od wyboru naturalnego kamienia, najczęściej  unikatu o wyjątkowym kolorze, deseniu lub kształcie. Takie kamienie często wymagają odręcznej oprawy ze względu na swój niepowtarzalny kształt, a czasem potrzebują jej po  to, aby wydobyć ich najpiękniejsze naturalne cechy.

Tworząc biżuterię pod marką Lookrecya, korzystam wyłącznie z tradycyjnych technik złotniczych. Nie korzystam z form ani odlewów, dzięki czemu na każdym etapie pracy, mogę wpleść najbardziej indywidualne życzenia. Poczynając od proporcji i rodzaju oprawy, przez materiał, w tym łączenie pasujących lub pamiątkowych metali. W końcu przez precyzyjny dobór detali, odzwierciedlających nie tylko styl i ulubioną estetykę, ale przede wszystkim całe bogactwo znaczeń.

Na każdym z tych etapów, od momentu wyboru materiałów, aż po nadanie odpowiedniej faktury, biżuteria nabiera wyjątkowego charakteru. Medaliony, obrączki i pierścionki  zamówienie zyskują swoją własną historię.

Biżuteria z unikatowym certyfikatem

W trakcie procesu tworzenia tak wyjątkowej biżuterii podarowujecie mi kawałek swojej historii, której często  ma być ona pamiątką. W zamian oprócz kawałka serca dołączam do biżuterii kawałek unikatowej historii jego powstawania. Historii, którą sukcesywnie dokumentuję, dzieląc się kolejnymi etapami z zamawiającą osobą oraz tymi, które z przyjemnością śledzą postępy kolejnych projektów za pośrednictwem internetu, w relacjach na Instagramie oraz zamkniętej grupie na Facebooku. Z powstałych w ten sposób materiałów stworzyłam pierwsze bogato ilustrowane certyfikaty. Dzisiaj takie certyfikaty autentyczności z historią powstania to już standard projektów z pracowni Lookrecya Dream Jewelry.

Może sama coraz bardziej cenię sobie historię, chociaż chyba inaczej teraz ją rozumiem. Coraz bardziej jako poszukiwanie jak0 śledzenie ciągów zdarzeń i tworzenie własnych szlaków. Coraz mniej jako powtarzanie utartych formułek i trzymanie się powtarzalnych schematów. Wierzę, że biżuteria z mojej pracowni powstaje w taki właśnie niezwykły sposób, bogata w Wasze intencje, marzenia i najszczersze życzenia.  Dlatego też z przyjemnością dzielę się tym procesem, dokumentując go dla Was i dołączając w postaci bogato ilustrowanego certyfikatu.

Na wyjątkową pamiątkę tego alchemicznego procesu, jakim jest zmykanie marzeń i najpiękniejszych dobrych życzeń w złocie.

pierscionek na zamowienie, pierscionek z certyfikatem