Najczęściej zadawane pytania

 • Jak zamówić wzór na życzenie?

Zapraszam serdecznie do kontaktu w celu ustalenia wszystkich niezbędnych szczegółów. Może to być spotkanie w moim studiu w Kopenhadze, kontakt mailowy lub telefoniczny.

Projekt biżuterii może być inspiracją, którymś z wcześniejszych projektów dostępnych na stronie, albo całkiem nowym wzorem. Najistotniejsze dane, które trzeba będzie ustalić to rozmiar, materiały oraz zbiór inspiracji. Na każdym etapie chętnie doradzę korzystając z kilkunastoletniego doświadczenia tworzenia personalizowanej biżuterii, również w procesie online.

 • Jak wygląda proces powstawania biżuterii na zamówienie?

Tworzenie projektu zawsze rozpoczynam od wyboru materiałów i ustalenia zbioru inspiracji – wzorów, kolorów, symboli, obrazów, które pozwolą określić styl projektu.

Ze względu na różnorodność materiałów, szczególnie kamieni szlachetnych, dobrze jest ustalić wcześniej widełki cenowe.

Po ustaleniu szczegółów projektu, w tym szczegółowych materiałów zamówienie zostaje przyjęte na podstawie zaliczki w wysokości ok. 40%. Od tego momentu szczegółowo informuję o postępach w projekcie za pomocą zdjęć wysyłanych prosto z pracowni. Większość zamówień udaje się z sukcesem zrealizować korzystając z wygodnej komunikacji zdalnej.

 • Czy można zaprojektować własny wzór?

Oczywiście, to wielka przyjemność uczestniczyć w procesie tworzenia, a następnie nosić biżuterię własnego pomysłu. Chętnie wysłucham wszelkich propozycji i podpowiem najlepsze rozwiązania praktyczne i estetyczne. Niezależnie czy jest to prezent czy biżuteria bardzo osobista, postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości i znaleźć radość w tym niezwykłym doświadczeniu, jakim jest projektowanie biżuterii.

 • Czy można wykorzystać własny materiał?

Istnieje taka możliwość zarówno w przypadku kamieni jak i metali szlachetnych.

Własny kamień można oprawić po wcześniejszych ustaleniach co do jego kształtu, jakości i wartości. Złoto i srebro nadają się do ponownego przetopienia, a opłacalność tej procedury zależy od ilości metalu oraz ich próby, zawartości metalu szlachetnego oraz ewentualnej konieczności jego rafinacji.

W przypadku przedmiotów o wartości sentymentalnej zachęcam do pozostania przy oryginalnym materiale, nawet niższej próby lub umieszczenia go choćby w drobnych elementach, aby zachować pamiątkowy charakter biżuterii.

 • Od czego zależy cena biżuterii?

Na cenę konkretnej biżuterii składa się wartość materiału, unikatowy projekt oraz odręczne wykonanie każdego detalu. Materiały są ściśle wyselekcjonowane – wyłącznie szlachetne metale oraz naturalne kamienie szlachetne o wyjątkowych barwach i kształtach. Każdy pierścionek i każda sztuka biżuterii, która opuszcza studio Lookrecya Dream Jewelry jest unikatowym ręcznie wykonanym egzemplarzem, potwierdzonym autorskim certyfikatem autentyczności.

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Wysyłki gotowych i opłaconych przedmiotów odbywają się najczęściej w poniedziałki, aby bezpiecznie dotrzeć w cg tygodnia na terenie całej Europy. W przypadku pilnych zamówień wysyłka jest maksymalnie przyspieszana po wcześniejszym kontakcie.

W przypadku zamówień specjalnych czas oczekiwania zależy od dostępności materiałów oraz terminów i jest podany na etapie ustalania projektu.

 • Czy biżuteria jest objęta gwarancją?

Oczywiście, każdy przedmiot opuszczający pracownię jest wolny od wad i jeśli pojawi się jakikolwiek problem z biżuterią uprzejmie prosimy o kontakt. Prawidłowo użytkowana biżuteria jest objęta całkowitą gwarancją na okres 12 miesięcy. Istnieje również możliwość skorzystania z usług odświeżenia, korekty rozmiaru lub naprawy biżuterii. Wszystkie szczegóły muszą być ustalone indywidulanie, jeszcze przed wysyłką biżuterii.

 

 • Czy można zwrócić zakupione przedmioty?

Warunki sprzedaży internetowej są regulowanie prawnie i każdemu Klientowi przysługują aktualnie obowiązujące Prawa Konsumenta. Każdy przedmiot zakupiony w sklepie online, można zwrócić bez podania konkretnego powodu w ciągu 14 dni, po wcześniejszym uprzedzeniu sprzedawcy i bez śladów użytkowania.

Powyższa zasada nie obejmuje przedmiotów personalizowanych i wykonanych na zamówienie, a wszystkie szczegóły ustalane są indywidualnie.

 

 • Jak pakowana jest biżuteria?

Biżuteria opuszcza studio w starannie dobranych pudełkach wraz z autorskim certyfikatem autentyczności. Eleganckie i wygodne opakowanie jest idealne zarówno do długotrwałego przechowywania biżuterii, jak i na prezent.

 

 • Czy istnieje możliwość zakupu bonów prezentowych?

Oczywiście, że tak! Jeśli chcesz podarować biżuterię marzeń i wiesz, że największą przyjemność sprawi obdarowywanej osobie możliwość wyboru, skontaktuj się i przygotujemy najlepszy format tego wyjątkowego prezentu J

 • Gdzie można obejrzeć biżuterię na żywo?

Na stałe wszystkie dostępne wzory biżuterii można zobaczyć w studiu Lookrecya Dream Jewelry w centrum Kopenhagi, przy Linneasgade 35. Najlepiej umówić się wcześniej na spotkanie.

Okazjonalnie biżuteria prezentowana jest na targach w Polsce i Europie lub kameralnych spotkaniach w kobiecym gronie. O każdej z tych możliwości dowiesz się w pierwszej kolejności, zapisując się na Newsletter.

ALCHEMICZNA PRACOWNIA

Sklep

Przejdź

Poznaj sekrety biżuterii

Zamówienia specjalne

Przejdź