Dowiedz się

Jak wygląda proces powstawania biżuterii na zmówienie?

I. Napisz, jakiej biżuterii szukasz:

 • Podstawowe informacje

Czyli dla kogo i z jakiej okazji biżuteria ma powstać. Czy jest potrzebna na konkretny termin?
Czy chodzi o prezent dla ukochanej osoby, biżuterię okolicznościową czy uzupełnienie własnej kolekcji?
W przypadku pierścionka, czy znasz już konkretny rozmiar?

 • Inspiracje do projektu

Czy masz już pomysł, czy jesteś na etapie poszukiwań? Może będę mogła coś podpowiedzieć.
Jeśli inspiracje już są to wspaniale i jestem ich bardzo ciekawa.  Jeżeli są wśród nich projekty Lookrecya, będzie mi łatwiej się do nich odnieść i wprowadzić konkretne poprawki.
Jako inspiracja mogą posłużyć inne zdjęcia lub rysunki z przykładowymi wzorami.  Można również wykorzystać moodboard, czyli zbiór luźnych inspiracji mówiący o kolorach, ulubionych motywach i stylach.
Biżuteria nie żyje w oderwaniu od osoby. Aby żyła i była noszona musi być dopasowana nie tylko estetycznie, ale również do stylu życia przyszłej właścicielki.

 • Określ wstępny budżet.

Wykonując indywidualny projekt mam możliwość korzystania z dowolnych materiałów i technik. Chociaż w każdym przedziale cenowym można wykonać coś pięknego, to znając orientacyjne widełki mogę od razu zaproponować realistyczny projekt, wykorzystując jednocześnie maximum potencjału.

II.  Przygotowanie projektu biżuterii:

 • Wybór kamienia szlachetnego

Jest szczególnie istotny i przystępuję do niego w pierwszej kolejności biorąc pod uwagę charakter projektu oraz dostępny budżet. Kamień to serce pierścionka, dlatego przykładam szczególną uwagę do jego wyboru, zarówno w najprostszych, jak i bardziej skomplikowanych kompozycjach.

To właśnie diament lub inny kamień szlachetny determinuje projekt i wpływa na odbiór biżuterii. Z przyjemnością podzielę się własnymi pomysłami lub wyszukam czegoś specjalnego dla miłośników naturalnych klejnotów.

 • Wybór metalu

Większość projektów powstaje z założenia w złocie, ze względu na trwałość i precyzję detalu. Wykonuję biżuterię w złocie 14k i 18k, białym i żółtym oraz wielokolorowych kompozycjach.

 • Szczegóły wzoru

W przypadku pierścionka to rodzaj oprawy kamienia głównego, typ obrączki i wszystkie towarzyszące detale. Jak najwięcej elementów staram się pokazać na zdjęciach i gotowych przykładach. W przypadku nowych rozwiązań oraz kompozycji wysyłam odręczne rysunki. Najbardziej jednak cenię zdjęcia wykonane na żywo – prosto z pracowni, na dłoni lub uchu, tam gdzie jest miejsce biżuterii.

III. Realizacja projektu złotniczego

 • Koszt i termin realizacji

Ustalając szczegóły projektu na bieżąco informuję o jego koszcie. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na sprowadzenie konkretnego kamienia, pracochłonność projektu oraz ilość bieżących zamówień podaję dokładny termin realizacji.

 • Akceptacja wzoru i pierwsza wpłata

Wszystkie ustalenia spisuję w formie mailowej i wysyłam do potwierdzenia w ramach zawieranej umowy. Potwierdzając jej warunki zgadzasz się na wpłatę 30-40% kwoty. Od momentu pierwszej wpłaty przystępuję do realizacji projektu.

 • Postęp prac nad projektem

Przez cały możesz śledzić postęp prac niemal na żywo. Z przyjemnością wysyłam zdjęcia z pracowni i udostępniam relacje video. Czasem można je śledzić w social mediach, o ile nie zdradzą niespodzianki. Można poprosić o zdjęcia na konkretnym etapie, albo spodziewać się kontaktu ode mnie, jeśli pozostały do ustalenia jakieś szczegóły, np. dekoracyjne detale lub doprecyzowanie rozmiaru. Całość dokumentuję certyfikatem z fotorelacją.

IV. Odbiór gotowej biżuterii

 • Zdjęcia finalnego efektu

Projekt kończę serią zdjęć gotowej biżuterii, które wysyłam mailowo wraz z dokładnymi parametrami projektu.

 • Wpłata pozostałej kwoty

Następuje po akceptacji gotowej biżuterii na podstawie zdjęć, opisu i odpowiedzi na ewentualne pytania.

 •  Formy dostawy

To najczęściej wysyłka ubezpieczoną przesyłką kurierską z opcją śledzenia. Odbiór osobisty w studiu w Kopenhadze możliwy po wcześniejszym umówieniu. Biżuteria jest pakowana prezentowo i opatrzona autorskim certyfikatem.

V. W czym jeszcze mogę Tobie pomóc?

Indywidualne projekty to zawsze biżuteria o szczególnym znaczeniu. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z rozmiarem, czyszczeniem lub w każdym innym przypadku staram się pomóc, aby mogła jak najpiękniej cieszyć swym blaskiem.
Biżuteria wykonana na zamówienie nie podlega zwrotom, jest natomiast objęta gwarancją, a każdy projekt opuszczający moje studio jest w nim szczegółowo udokumentowany.
Z ogromną przyjemnością pomagam kompletować zestawy biżuterii i tworzyć prywatne kolekcje osobistych maleńkich dzieł sztuki.

ALCHEMICZNA PRACOWNIA

Sklep

Przejdź

Poznaj sekrety biżuterii

Zamówienia specjalne

Przejdź