I znów przyszedł rudy październik. Jak każdego roku o tej porze do pracowni spływają jedne z najbardziej niezwykłych zamówień. Podobnie jak w zielonym maju, nadszedł czas na niezwykłe pierścionki różańce.

 

Modlitwa różańcowa to temat dla jednych bardzo poważny dla innych nieco sentymentalny. Niezależnie od dorosłych przekonań i poglądów, w wielu z nas jest wciąż ta dziecięca tęsknota za spokojem ukrytym w maleńkich kościółkach i uśmiechu Najświętszej Panienki. Za kojącym zapachem świec i polnych kwiatów, jej przynoszonych. Przekładanie paciorków w modlitwie to zarówno osobisty kontakt z niebem, jak i zaglądanie gdzieś wewnątrz nas samych.

    Pierścionek różaniec – oryginalna pamiątka, symbol, maleńka oaza spokoju, przyjaciel?

Każdy pierścionek może być nierozłącznym przyjacielem, ale różaniec jest w tym absolutnie wyjątkowy. Poza urodą biżuterii i pamięcią o konkretnym zdarzeniu lub ważnej osobie, niesie wyjątkowe bogactwo znaczeń. Tradycję pokoleń i kojącą możliwość czerpania siły z czegoś znacznie większego niż my sami. To w końcu bardzo użyteczne narzędzie, które może pomóc wyciszyć się w dowolnym momencie. Nasz słowiański mindfullness – tradycyjny i praktyczny, bo kieszonkowy. Koncentracja na dobrze znanych słowach i przekładaniu dobrze znanych paciorków to sposób na zatrzymanie w biegu. Bycie tylko tu i teraz.

 

pierścionki różańce

   

Różańce obrączki, pierścionki, bransolety. To zawsze projekty, które traktuje nadzwyczaj osobiście.

Wychowałam się na wsi, prowadzana przez babcię do maleńkiego kościółka na wzgórzu przez niemal całe dzieciństwo. Modlitwy maryjne kojarzę z jej ciepłym uśmiechem, ale również z bogactwem złoconych dekoracji, zapachem świec i kadzideł, bukietami kolorowych ziół i kwiatów. Z tego bogactwa czerpie obficie tworząc kolejne projekty i mam wrażenie, że źródło inspiracji nigdy nie ma końca.

Dyskretna ozdoba, która może przypomnieć o rzeczach najważniejszych. Takie założenie przyświeca większości moich projektów. Chciałabym, aby różańce opuszczające moją pracownię były przede wszystkim piękną biżuterią. Całe bogactwo treści i znaczeń jest już ukryte w tych dziesięciu paciorkach. Moim celem jest, aby ten przedmiot, zwykle cenny dla ducha, był równie przyjemny dla oka. Aby zdobił, oddawał styl i charakter właściciela. Odpowiadał na jego potrzeby tak bardzo, żeby nie chciało się z nim rozstawać. Jak to z najlepszym przyjacielem bywa.

 

  Szlachetny kruszec, unikatowe i indywidualnie dopasowane wzory różańców pierścionków i obrączek.

Naturalne kamienie, które czynią je zupełnie wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Jest tyle możliwości i każdy nowy projekt otwiera nowe możliwości. Tworzenie różańców trochę nieśmiało pozwolę sobie przyrównać do tworzenia ikon. Każdy element wybieram, projektuje, tworzę scalam i wykańczam z użyciem tradycyjnych jubilerskich technik. Zakładam na palce, oglądam i mierzę, trochę jakbym każdy z nich miała nosić osobiście. Trochę intuicyjnie wyczuwając potrzeby osoby, dla której tworzę. W końcu swoim sercem, zamykając w projekcie moc dobrej energii na przyszłość.

 

pierścionki różańce

 

    Wyjątkowe symbole, pełne znaczeń, piękne i niepowtarzalne.

Wierzę, że takie właśnie być powinny i ogromnie się cieszę, kiedy to się udaje.Ciągle nie mogę uwierzyć, do jak wielu niezwykłych zakątków świata już trafiły. Od Stanów Zjednoczonych, przez Europę ze Skandynawią i Wielką Brytanią, po egzotyczny Singapur i Tokyo. Jakby na każdym krańcu świata ludzie wciąż szukali tego samego – piękna i modlitwy.

Pierścionki różańce ze złota i srebra. Różańce obrączki z kamieniami szlachetnymi – diamentami i naturalnymi minerałami we wszystkich kolorach. Cieszę się na każdy kolejny projekt tej niezwykłej ozdoby i z przyjemnością podejmuję kolejne wyzwania.

Jeśli mogę wykonać taki pierścionek dla Ciebie, serdecznie zapraszam do kontaktu

Patrycja Mordalska

tel. +48 501 647 684