Diament inny niż wszystkie? Można powiedzieć, że diamenty w kolorze soli z pieprzem to kamienie z osobowością. Stworzone przez Naturę małe dzieła sztuki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Eleganckie, szlachetne i dostojne, a przy tym wyjątkowe i niepowtarzalne, jak każda kobieta i uczucie pomiędzy dwojgiem bliskich sobie osób.
Co to jest diament sól i pieprz?

Większość wydobywanych diamentów ma naturalne niedoskonałości, inkluzje i przebarwienia. W diamentach salt & pepper inkluzje występują w eleganckiej mieszance czarno-białych plam. Diamenty te mają często jedwabisty szary kolor, a występujące wewnątrz czarno-białe punkty tworzą roziskrzone mozaiki, niczym nieodkryte wcześniej galaktyki.

Dlaczego warto wybrać diament salt & pepper?

Diamenty typu sól i pieprz to wyjątkowe kamienie. Unikatowe, a przy tym uniwersalne – spodobają się zarówno tradycjonalistkom ceniącym szlachetną klasykę, jak i zbuntowanym indywidualistkom. Rozgwieżdżone wnętrze diamentów salt & pepper podbija serca romantyczek i rockowych kobiet. Oraz każdego, kto ma na uwadze dobro środowiska, ponieważ wydobywane są w sposób bezpieczny zarówno dla ludzi jak i przyrody – z płytko położonych, nieinwazyjnych kopalni.

Występowanie inkluzji sprawia, że tego typy diamenty są znacząco tańsze od transparentnych brylantów. Tym samym w cenie niewielkich brylantów czystości najwyższej klasy, można znaleźć piękne i okazałe diamenty salt & pepper spoza klasyfikacji. Inkluzje i wrostki różnią się kształtem, kolorem i rozmiarem, tworząc zapis historii, utrwalony przez Naturę w najtrwalszym z kamieni. Ich nieco surowa, nieokiełznana natura sprawia, że każdy z nich to unikat.

diament inny niż wszystkie

Znak naszych czasów

Prawdopodobnie pierwsze skojarzenie z diamentem, to okazały roziskrzony brylant, przejrzysty niczym tafla najczystszego szkła. Jego wygląd jest tak oczywisty, jak zawrotna cena i ilość imitujących je kryształów, rozmaitej maści i pochodzenia. Tymczasem największym trendem w biżuterii są właśnie kamienie wyjątkowe. W tym także diamenty w swoich fantazyjnych kształtach i kolorach odkrywanych przez jubilerskich mistrzów od nowa.

Diamenty salt & pepper łączą w sobie klasykę i luksus, wciąż pożądane w pierścionkach zaręczynowych, z potrzebą wyróżnienia się z tłumu, która cechuje coraz więcej kobiet. Unikatowe wzory i kolory diamentu, tradycyjnego symbolu i najtrwalszego z kamieni, to bez wątpienia gorący trend. Więcej, jego popularność to znak naszych czasów, który jeszcze długo nie minie.

diament inny niż wszystkie

Sól i pieprz w pracowni Lookrecya

Diamenty sól z pieprzem zafascynowały mnie od pierwszego momentu, kiedy dowiedziałam się, że biały brylant to zaledwie spiczasty szczyt góry usypanej z rozmaitych diamentów. Wśród niezliczonych kształtów, wzorów i kolorów można znaleźć prawdziwe dzieła sztuki stworzone przez Naturę. I tak jak wśród prac tworzonych przez artystę, tak wśród kamieni trafiają się dzieła lepsze i gorsze. Piękno nie zawsze, a wręcz nieczęsto, jest wynikiem z góry ustalonego ciągu cyfr.

Poszukując tak niezwykłych kamieni, jak diamenty typu sól z pieprzem, potrzeba odłożyć nieco na bok cyfry i tabelki, które nie na wiele się tu przydadzą. Wybrać te, które najpiękniej się wyróżniające. Potrzeba spojrzeć w głąb kamienia, poczuć go i ocenić jak będzie wyglądał w złotniczej oprawie.

Od ponad 10 lat do swojej pracowni sprowadzam naturalne kamienie z całego świata. Unikaty o fantazyjnych kształtach i kolorach. Najbardziej cenię te, które oprócz szlachetnego pochodzenia dają największy wachlarz możliwości, jak turmaliny czy diamenty właśnie.

diament inny niż wszystkie

Ten jedyny

Diamenty salt & pepper, diamentowe rozety i inne fantazyjne kształty i kolory od dawna cieszą się popularnością za oceanem. Tymczasem w Polsce, a nawet Europie kamienie te wciąż są intensywnie poszukiwań.

Szczególnie, że każdy diament sól z pieprzem to unikat, często nie do zastąpienia innym, nawet podobnym.

Praca z unikatami to nie lada wyzwanie – zarówno wybór właściwej oprawy, jak i znalezienie kamienia pod wcześniej ustalony wzór. To również niewyczerpane źródło inspiracji, podobnie jak indywidualna praca z klientami. To dzięki nim powstają ciągle nowe wzory i możliwości ciągle się nie kończą. Osobiście dbam o to, aby najlepiej wydobyć urodę z tych niezwykłych kamieni, jakimi niewątpliwie są diamenty salt & pepper.

Zapraszam do zapoznania się z diamentami typu sól i pieprz oraz biżuterią, którą Lookrecya projektuje i tworzy specjalnie z myślą o nich. Biżuteria, którą nosisz albo podarujesz ukochanej osobie, będzie absolutnie wyjątkowa.

Patrycja Mordalska

tel. +48 501647684